*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ekim 30, 2014, 15:40:39 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ZX10, S1000RR ve Diğer Denemeler(Adana)  (Okunma Sayısı 7323 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

Üye Numarası: 4976

« Yanıtla #50 : Aralık 03, 2012, 16:09:26 ÖS »

Ah benim erbil kardeşim, gariban ishak abin diyor diyor ama inanmıyorsunuz ki abinize. Yahu ben sizin kötülüğünüzü ister miyim? Ben size doğrulardan başka bir şeyi (bilgim dahilinde) empoze etmeye çalışır mıyım? Bu bilgiyi internetten de bulabilirdin. Bmw nun resmi web site ındanda.
Senin makinanda komple akrapovic var, azizde sadece slip on
Senin makinanda BMW nun race ecu su var(fabrikanın yaptığı race map, bence o da yok, base map var bence), azizdede aftermarket yazılımlı beyin ve powercommanderlar ile hava yakıtı ayarlanmış durumda.
Eğer sohbet de bilgisayar üzerinden koştururuz makinaları, çay içerkende aha bu geri kalıyor aha baka bak ara kapanıyor diyip zevk ü sefa eyleriz.
Bunca zamandır dilimde tuy bitti, yapmayın etmeyin diyorum peki dinliyor musunuz beni?
Bak üzerine basa basa söylüyorum, caner beylerin makinası da harcanan paranın karşılığını vermiyor. Nedir bu sizin BMW cuların, bmw dan ve alphadan çektikleriniz. Bunu yazdım tamamen şaka yollu yazdım aman kaale almayın. Kaale alınmaması gereken şey alphadan çektikleriniz dir. Diger caner beyin makinası hakkındaki fikrim gecerlidir.
SEVGİLER
Benim fatih adındaki kardeşim ankaralı, o da gelecek izmire Allahın izin ederse.(S1000RR Fatih)
Koray kardeşimiz (s1000RR) da gelecek.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 16:31:45 ÖS Gönderen: ishak YILDIRIM » Logged
Halil Geçer
Yeni Üye
*

Nereden: Gaziantep

Üye Numarası: 5068

« Yanıtla #51 : Aralık 03, 2012, 16:56:06 ÖS »

Selamlar
ishak abi işin tekniğine fazla girmeden bir kaç sorum olacak yazılanlara göre standart zx10 165-170 bg arası zx10 190 bg çıkıyorsa standart bir s1000 rr kaç beygire yükselebilir sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum

(karşılaştırmam sadece zx10 la değil suzukıde vs motorda olabilir) teşekkürler
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 17:16:27 ÖS Gönderen: Halil Geçer » Logged
ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #52 : Aralık 03, 2012, 17:16:03 ÖS »

Selamlar
isak abi işin tekniğine fazla girmeden bir kaç sorum olacak yazılanlara göre standart zx10 165-170 bg arası zx10 190 bg çıkıyorsa standart bir s1000 rr kaç beygire yükselebilir sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum

(karşılaştırmam sadece zx10 la değil suzukıde vs motorda olabilir) teşekkürler
standart ZX10 standart olarak benim ölçtüklerim 170-171-173 aralığı ile taki biri var rodaj farklılığı ile 176 verdi. Denilen gibi değil yani 165 filan değil.
Standart s1000RR piste kullanılması amaçı ile ayarladım. Ama ayarlamaya geldiğinde komple two brothers vardı, o makina yalan olmasın 178 mi 177 mi hadi yalan söylemiş olmayayım, 179 diyelim verdi. Standar olarak olctuklerim 169- 174 arası cıkarıyor.
Yapılan işlemlere göre değişir. Mesela ayarladığım S1000RR 186 küsür vermişti. Alpha racing in TR yarışcıları için yapmış olduğu BMW ların iki tanesini ölçtüğümde 180 ve 181 hp verdiler. Hp kit beyni vardı. TPS i göremediğim için sadece (öbürgünde yarış olduğu için) 100 de yüz gazını beynin bence kötü ayarlanabilir bir interface e sahip olması sonucu ayarlaya bildiğim kadar ayarladım ama çizgiside güzel olmuştu öyle kötü değildi ve sonuç biri 187 oldu biri 189.
gray
Güray Koyuncu
Kıdemli Üye

Nereden: ataşehir-kalamış

Üye Numarası: 2057

« Yanıtla #53 : Aralık 03, 2012, 17:49:23 ÖS »

Naim teşekkürler efsane topiklerine birini daha ekledin.paylaşıma  Teşekkürler

ruhunu değil lastiğini yak.
ekamba
Senior

Nereden: soma

Üye Numarası: 1181

« Yanıtla #54 : Aralık 03, 2012, 17:56:12 ÖS »

ishak YILDIRIM,
abim benm,
ben hp kit sistemini taktıracağım zamanlar borusan ve izmir özgörkey
direkt fabrika ile temas kurdular,internetteki yazıları bende biliyordum fakat
benm hp kit içine konan harita ölçüm sonuçları 200+bg veriyormuş halen de bu iddadalar.
ama elimde delil olmadığı için dyno çıktısı olmadığı için internette hp kit sistemi ve standart harita uygulanmış hp kit konusundaki mailime cvbı masumca kopya paste ettim ve madem buysa razıyım diyorum.
taş çatlasa 190 ise ben buna razıyım.
pazar günü 190bg s1rr 195bg kawayla sonucu ne olacak çok merak ediyorum ve görmek istiyorum hepsi bu Wink
bu arada kawada montajlanmış videoları izledim.,
burdan yazıp yorum yapmıyacağım eğer ararsan düşüncemi söylerim....
ama içinde kalmasın söyle dersen de derim ki bu video da ki kawa zx10 bana göre
izlediğim videodaki gazlama ve gaz açışı ve hızlanmasına göre benm motorla işi çok zor.
bu benm görüşüm ve düşüncemdir videodan yanılıyor olabilirim ama benm de çektiğim
3-5 video var ordan gaz açışı ve hızlanmasını zx10a göre kıyas yapabilirsiniz...

hem unutmayın,videodaki umut kardeşin bmw s1000rr da eksoz var komple başkada birşey yok..
pc takılmamış ayarlanmamış ve komple eksoz takılmış bir motor standarda göre 7-8bg kayba uğrar sen dynocusun iyi bilirsin bunu Wink
ona rağmen ayarlanmış bir zx10un sadece 2-3 boy arkasında...
neyse,pazar günü aradaki farkı daha net göreceğiz allahın izni ile.....Wink

dünyada ROMA,tr de SOMA Smiley
ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #55 : Aralık 03, 2012, 18:27:32 ÖS »

Yok okadar kaybetmez, sürüş keyfi çok kaybolur. Ama komple egzoz kesinlikle üstlerde standarttan daha iyi olmasına sebeb olur, bu gördüğüm gerceklerden biridir.
Mesela komple egzozlu s1000rr o yuzden 180 e yakın hp vermişti üstleri kuvvetlenmişti.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 18:28:42 ÖS Gönderen: ishak YILDIRIM » Logged
yamanzx10
yamanzx10
Executive

Nereden: istanbul

Üye Numarası: 2689

« Yanıtla #56 : Aralık 03, 2012, 18:30:28 ÖS »

İshak Yıldırım bey yazışmaları okuyunca sizi tebrik ettim... gerçekten çok olgun ve kırıcı olmadan yazıyorsunuz...(sevgili özkan arkadaşımızı kaybettiğimizde ne olup bittiğini bilmeden bizlere sarf ettiğiniz sözlere(serseriler,apaçiler vsvsvs) acayip gerilmiştim... şimdi olaylara daha olumlu ve bizim açımızdanda yaklaşmanız size olan saygımı arttırdı  )

ne kadar ben sorumluk almıyorum organizazyon düzenlemiyorum desenizde büyük bir sorumluluk alıyorsunuz..(malum ishak yıldırım ın ayarladığı motorlar ishak yıldırım ın hakemliğinde s1000rr a karşı) burda üç beş tane motor sever arkadaşın motorlarını deneyecez derken kötü sonuçlar çıkmasın ortaya...  sadece kaza olabilir anlamında değil...

dostane bir uyarıdır sadece.. saygı ve sevgiler.... Hi and Welcome

Allahtan bir mani olmazsa geleceğim Erbil...  Afro

ishak ın hazırladığı motorlar S1000RR a karşı değil olay. Bu sohbet şunun için, çok kuvvetli iddaa edilen bazı motorların ve o motosiklet sahiplerinin her motoru geçtiğini ilan etmesi (şaka tabiri ile) sonucunda, o motorlar ile kendi motorlarının yanyana resimlerini çekip görüntüleri üzerinden fikirler tartışmak. Hakemlik edecek bir durum yok bence, hakemlik etmek gibi bir durumum yok, ben sadece sohbete renk katabildiğimce, fikir telakkisinde bulunmak için gideceğim.

ishak bey nerden bakarsanız bakın  bu sohbet iyiye gitmiyor... küfürler falan olmuş hoş değil... tatsızlık küfürleşme kavga her an çıkabilecek duruma gelmiş...

tamam ben anlıyorum insan eserini görmek ister ama bu denemeler bizler gibi apaçiler(kendimide katayım) üzerinde olmamalı... çünkü bizim gibi apaçiler pistdeki efendi abiler gibi değildir sevgili İshak bey...(densizin teki çıkar reklam için milleti kapıştırıyor der..tatsızlık çıkar...) dyno makinesine sahip olduğunuzdan beri bu apaçilerle ilişkiler başladı ben biliyorum.. ama bence tehlike arz ediyor... ve mevzuya katılacakların apaçiliğindende hiç şüphem yok... kış gününde dostların kanı kaynıyor....  Racing

bu durumun sonucu bence neden iyi olmayacak.....

1) erbilli herkez biliyor bu adamı böyle kabul etmek lazım... adam herkeze gider yapıyor diye ortalığı ayağa kaldırmaya bence gerek yok... erbil 40+ yaşa gelmiş.. eskisi gibi gaz çekemeyebilir.. hırs yapıp patlamasın bi yerlere.. hadi kaza olmadı diyelim, tatsız atışmalar falanda olmadı (inşallah olmaz)denemeler sonunda erbil geçsede yandınız geçmesede yandınız...  Ugly & Stupid

2) serkan 1 sn sonrasını düşünmeden gazlıyor... ve her an tehlike içerisinde.... serkanla gazlayıp da tehlikeyi kıl payı atlamadığı bir sürüşümüz olmadı.... ya önündekine patlama tehlikesi ya yanındakine yada arkadakilere sonuçda normal olmayan bir şekilde hep tehlike içinde... ve bu adam sürüşünü  tanımadığı bilmediği ve serkanın sürüşünü bilmediği adamlarla gazlayacak... büyük risk...

3) bu işin sonucunda sanalda yada normal yaşamda bir şekilde muhabbet eden bazı arkadaşlar bir daha birbiriyle muhabbet etmeyecek.... ve sonuçda ne olacak.... motorlardan birisi geçmiş olacak.. bundan alınacak hazzın karşılığı dost arkadaş yada camiadan bir adamı manevi açıdan kaybetmek olmamalı...

vsvsvsvs yazacak çok şey var ama... gevezelik etmeyeyim... Crazzzy

herşey bir yana ben en çok nail abinin zx 10 nuyla aziz kardeşimin zx10 nu merak ediyorum...

haklımıyım yada benim sürüşümden kaynaklanan bir durummu oldu merak etmiyor değilim...  Smiley

« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 18:33:35 ÖS Gönderen: yamanzx10 » Logged

Alayınıza Gider.  En Tırt Benim.      Racing
yamanzx10
yamanzx10
Executive

« Yanıtla #57 : Aralık 03, 2012, 18:43:41 ÖS »

erbilcim acın taze o yüzden üzerine gelmiyorum...  CoolTeeth
(şaka ülem şaka... kapattım artık gazlama mevzularını... bu sebeble kimseyle polemiğe girmeyeceğim artık ... ama scooterla gelen varsa alayına gider....  srhs  Racing not: buda şaka.. Smiley)
acı olayım kurban bayramımın ilk günü başladı 10 kasımda katmerlendi ve hayat normale döndü 22 günün sonunda,
ölenle ölünmüyor ama ölen çok özleniyor ve yeri dolmuyor hepsi bu.
gazlama muhabbetini kapatmakla süper iş yapmışın bak benm halim ortada ama allahın izniyle şu pazar olayını atlattıktan sonra bende kapatacağım belkide motorculuğa nokta koyacağım ama sebeb geçilip geçilmeme değil ben motorculuğu bırakma kararını zaten 3-5 ay evvel almıştım.
ve gelirsen bende de 125cc scooter var bi 100 metre kalkarız,senin scootere giderrrr  hehe Smiley Smiley Smiley
(şaka)

bıraktınmı motorculuğu ömer ? sattınmı yeşil canavarı ?

motor satılıkta daha satılmadı... bu sezon çok az bindim motora... motorculuğu tabiki bırakmadım (yavuzla takılıyoruz..) ama biraz ara verme zamanı geldi... sym ye çok ihtiyacım varmış hem haz veriyor hem iş görüyor... Big Boss

bence seninde biraz ara verme vaktin geldi diye düşünüyorum.... boşver bu gider işlerini... keyfine bak...

dostça bir tavsiye: bir bahane bul yada bulun kapatın bu pazarki gereksiz mevzuları...  tkls

ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #58 : Aralık 03, 2012, 18:48:58 ÖS »

Nail ile azizin makinası aynı. Biri birine bence fazla bir üstünlük sağlayamaz. Aziz ile nailin makinalarının farkı tamamen tüpün farkı. o da 1-2 hp. Yani senin nailin makinasının geri gitmiş olma hissiyatına saygı ile karşılarım, ama o makina önceki halinden bence bayağı iyi olmuş bir durumdadır. Mesela yarışcı kardeşim fethinin görüşüde inanılmaz fark olduğudur eskisi ile yenisi arasında.

Diğer konuda da sizinle aynı fikirdeyim ama sanrım orada kavga yada en zından gürültü cıkaracak insanlar ile yanyana olunmayacaktır. Ne işi var böyle güzel bir sohbetin içinde kavga gürültünün. Her aklı başında insan gerektiği gibi davranıp çayları içip sohbet edeceğiz. Gazlama mazlama da yok zaten motorların resimlerini çekeceğiz. Kazasız belasız bir görüşme olur insallah.
Halil Geçer
Yeni Üye
*

Nereden: Gaziantep

Üye Numarası: 5068

« Yanıtla #59 : Aralık 03, 2012, 18:56:13 ÖS »

ishak abi biraz konu dişinda ama 600 cc makinada üst bg gücü kaçtır sizin şahit olduğunuz varsa tabi saygılar Teşekkürler
ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #60 : Aralık 03, 2012, 19:01:37 ÖS »

138 hp arka teker.
yamaha46
Üye
**

Nereden:

Üye Numarası: 2217

« Yanıtla #61 : Aralık 03, 2012, 19:13:24 ÖS »

ömerim ben uğrastım olmadı söylediklerin doğru O0birasda sen alakadar olusan çozersin sen bu işleri

ulem bir yanlış yasacağım diye ödüm mokuma karısor herkeşi tanımak kötü beee Racing

160 KİLİT TEAM  Racing
ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #62 : Aralık 03, 2012, 19:26:32 ÖS »

YamanZX10
benim esrimi görmek gibi bir istek içinde olmadığı mı bilmenizi isterim. Ben yaptığım ayarı dinamoda görüp test ediyorum, sonrası hususunda hiçbir soru işareti kalmıyor bende. Sonradan motorunu ayarladığım insanlar ile iletişime girip, memnun olup olmadıklarını sormaktan öte hiç yaptığım işi merak etmedim. Çünkü ben neyin ne olduğunu zaten anlıyorum dinamoda. Benim bilgimin olduğu kadar bu buluşmayı isteyen ve buluşacak olanların hepsi aklı başında insanlar. Bu buluşma olayında benim hiçbir ön ayak olmuşluğum yoktur. Sadece erbil beye makinası ile makinasını ölçü almak isteyen biri olduğunu ilettim. Başkada ön ayaklık ettiğim şey yoktur. Bir de bugun 2 arkadaşım duyunca boyle bir buluşma olacağını gitmek isterseniz, panelvan ile motor götürüleceği belirtilip bizde geliriz giderseniz denmiştir. O yuzden buluşmada cıkacak huzursuzlı-uklara tabiki aklı başında olan insanlar karşı cıkacak ve boyle bir olaya mahal verilmeyecektir kanaatindeyim. Sizinde bu beni bu işin başı olarak algılayıp ima eden yazışmalarınızdan memnun olmadığımı söylemek istiyorum.
Bu konuda artık buradan yapılacak iletişime son veriyorum kendimce. Giden gider beni ilgilendirmiyor bundan sonrası. (bu kararı yamanZX10 un soylemlerinin doğru olduğunu düşünerek, vicdanen kendimi rahatsız hissedeceğim hiçbirşeyin içinde olmak istemediğim için veriyorum)
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 19:35:18 ÖS Gönderen: ishak YILDIRIM » Logged
yamanzx10
yamanzx10
Executive

« Yanıtla #63 : Aralık 03, 2012, 19:43:56 ÖS »

ömerim ben uğrastım olmadı söylediklerin doğru O0birasda sen alakadar olusan çozersin sen bu işleri

ulem bir yanlış yasacağım diye ödüm mokuma karısor herkeşi tanımak kötü beee Racing

saygılar osman baba....  Hi and Welcome tek geçerim seni alemde....  Hailing

Nail ile azizin makinası aynı. Biri birine bence fazla bir üstünlük sağlayamaz. Aziz ile nailin makinalarının farkı tamamen tüpün farkı. o da 1-2 hp. Yani senin nailin makinasının geri gitmiş olma hissiyatına saygı ile karşılarım, ama o makina önceki halinden bence bayağı iyi olmuş bir durumdadır. Mesela yarışcı kardeşim fethinin görüşüde inanılmaz fark olduğudur eskisi ile yenisi arasında.

Diğer konuda da sizinle aynı fikirdeyim ama sanrım orada kavga yada en zından gürültü cıkaracak insanlar ile yanyana olunmayacaktır. Ne işi var böyle güzel bir sohbetin içinde kavga gürültünün. Her aklı başında insan gerektiği gibi davranıp çayları içip sohbet edeceğiz. Gazlama mazlama da yok zaten motorların resimlerini çekeceğiz. Kazasız belasız bir görüşme olur insallah.

şöyle bir durum var ama... nail abinin makinası cengiz beyden çıktıktan birkaç gün sonra ben denedim... size ise makine neredeyse 1 sene sonra geldi... ve farklı mevsimde ve farklı hava şartlarında... size geldiği andaki makinanın durumu benim denediğim zamanki durumla bir olduğunu düşünmüyorum...

fark ise şu ... kendimi övmeyeyim ama... o gün müthiş ,süper vites geçişleri yaptım... hem debriyajlı hem debriyajsız denemeler yaptım ... ve ben 95 kg yim... buna rağmen hayvan zx10 4 den 5 atarken bile tekere gelmeye çalışıyordu... ve öne yüklendiğimi dün gibi hatırlıyorum.... amartisör ayarlarındada bir terslik gözükmüyordu... son şifterli denememde ise böyle bir agresiflik göremedim.... tamam güç var ama sanki ehlileştirilmiş gibiydi.... ve dişli takılmasına rağmen...
1 sene önceki denememde 6 vites kesiciye cart diye giriyordu makina (standart dişlilerle) ve kesiciye gir çık yaparken hayabusa beni yakalıyor ve yumuşakça beni geçiyor... ve hayabusayı kaybetmeden takip ediyorum...

nail abi şanzumanı şifter kesintisiz devam ettirdiği için sana öyle gelmiştir dedi... olabilir... ama o gün çok iyi ve gerçekten mümkün olan en düşük kayıpla vites atmıştım... günümdeydim.... Flyer !

ryangt
[img]http://img547.imageshack.us/img547/3456/urvd.jpg[/img]
Senior

Nereden:

Üye Numarası: 1491

« Yanıtla #64 : Aralık 03, 2012, 19:57:35 ÖS »

shifter yokken taze gelin gibi kavradıysan debriyajı ondan olabilir Yaman abim  Thumbs UP ! Thumbs UP ! Thumbs UP !

ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #65 : Aralık 03, 2012, 20:11:22 ÖS »

Aman diyeyim emeğe saygısızlık etmek haddim değil. Ben önceki hali derken nailin motorunun bize gelmiş hali ile bizden çıktığı hali demek istedim. Aman diyim yanlış anlaşılmasın laflarım. Nail bey sanırım en güzel durumunu analiz edecek biridir. Eğer eski yani senin o cıldırıyor dediğin haline dönmek istediğinde, memnuniyetsizliği hakkında en ufak bir soylemde bulunduğu anda, kendisinden özür dilenerek ücret iadesi edilip motorunu bize geldiği hale döndürme sözünü verebilirim. Kendisine lütfen iletin. Sizin o çıldıran makinayı hissedebilmeniz acısından boyle yapılmalı sanırım. Üst enjektörleri ayarlamaya bile gerek yok sadece alt enjektörler ile makina kudurtulur olmuştur sizin anlattığınız zamanlar için. Emeğe saygısızlık etmek istemem.
yamanzx10
yamanzx10
Executive

« Yanıtla #66 : Aralık 03, 2012, 20:22:30 ÖS »

YamanZX10
benim esrimi görmek gibi bir istek içinde olmadığı mı bilmenizi isterim. Ben yaptığım ayarı dinamoda görüp test ediyorum, sonrası hususunda hiçbir soru işareti kalmıyor bende. Sonradan motorunu ayarladığım insanlar ile iletişime girip, memnun olup olmadıklarını sormaktan öte hiç yaptığım işi merak etmedim. Çünkü ben neyin ne olduğunu zaten anlıyorum dinamoda. Benim bilgimin olduğu kadar bu buluşmayı isteyen ve buluşacak olanların hepsi aklı başında insanlar. Bu buluşma olayında benim hiçbir ön ayak olmuşluğum yoktur. Sadece erbil beye makinası ile makinasını ölçü almak isteyen biri olduğunu ilettim. Başkada ön ayaklık ettiğim şey yoktur. Bir de bugun 2 arkadaşım duyunca boyle bir buluşma olacağını gitmek isterseniz, panelvan ile motor götürüleceği belirtilip bizde geliriz giderseniz denmiştir. O yuzden buluşmada cıkacak huzursuzlı-uklara tabiki aklı başında olan insanlar karşı cıkacak ve boyle bir olaya mahal verilmeyecektir kanaatindeyim. Sizinde bu beni bu işin başı olarak algılayıp ima eden yazışmalarınızdan memnun olmadığımı söylemek istiyorum.
Bu konuda artık buradan yapılacak iletişime son veriyorum kendimce. Giden gider beni ilgilendirmiyor bundan sonrası. (bu kararı yamanZX10 un soylemlerinin doğru olduğunu düşünerek, vicdanen kendimi rahatsız hissedeceğim hiçbirşeyin içinde olmak istemediğim için veriyorum)

Kusura bakmayın İshak bey amacım kırıcı olmak değil...  Hi and Welcome

hepsi tanıdığımız kişiler... keyifle gazlayacaz eğlenecez diye yola çıkılsa tamam... ama görüyorum ki durum böyle değil..
kırıcı konuşmalar söylemler olmuş... ve iş hesaplaşmaya dönüşmüş...

eğer yanlış söylediğim bir şey varsa uyarın özür dileyeyim sözümü geri alayım...

not: ayrıca söylediklerim beni bağlar ve amaç sadece dostlara dostane bir uyarıdır... kimseyi hedef tahtası yapmak falan değil...

(ülem yaşlanmışım içim geçmiş, yazdıklarıma bakıyorum da...  Too Stup! ateşe benzin döken ben ne hale gelmişim...  Ugly & Stupid)

Bu sohbeti başlatıp bu noktaya getiren İshak Yıldırım değil İshak yıldırım ve onun kendi ayarladığı  makineleri görmek isteği değil,1 motor kullanıcısının kendi motorunun Türkiye'nin en hızlı ve en güçlü cadde motoru ilan etmesidir.Böyle bir Dosthane buluşma ve sohbet etme sürecinde kimse kimsenin sorumluluğunu taşımak zorunda değil herkesin kendi akıl ve vicdanı ile ilgili bir konudur.Kimse kimseden sorumlu  da değildir.Bu olayın bu noktaya gelmesinde ki en büyük faktör Erbil Kambanın bütün Türkiye 'deki motorsiklet kullanıcılarına meydan okumasıdır.Buraya gelip gelmemek herkesin kendi özgür iradesidir.İyi akşamlar

sanada katılıyorum aziz kardeşim...
ancak Erbil i böyle kabul etmek lazım... Erbil Türkiye ye değil dünyaya meydan okuyor... varsın okusun nolacak yani... bence bu durumlara gelecek kadar büyütülecek bir konu değil bu... Hi and Welcome bak sinirle elbisesiz kalkışlar yapmışın değermi kardeşim...

önemli olan motorunun seni tatmin etmesi başkalarını değil.... sen motorunla mutluysan gerisini ittirset gitsin...

erbili örnek alın bak adam motoruyla mutlu kimse umurunda değil.. motoruyla ilgilide araştırıyor yazıyor meydan okuyor vsvsvs nolacak yani büyütmeyin bu kadar.. keyfinizi kaçırmayın... Good !

yamanzx10
yamanzx10
Executive

« Yanıtla #67 : Aralık 03, 2012, 20:33:38 ÖS »

shifter yokken taze gelin gibi kavradıysan debriyajı ondan olabilir Yaman abim  Thumbs UP ! Thumbs UP ! Thumbs UP !

taze gelin kavrama... CoolTeeth tükkandayım müşteri niye gülüyorsun diyor.... hahahahaha

Aman diyeyim emeğe saygısızlık etmek haddim değil. Ben önceki hali derken nailin motorunun bize gelmiş hali ile bizden çıktığı hali demek istedim. Aman diyim yanlış anlaşılmasın laflarım. Nail bey sanırım en güzel durumunu analiz edecek biridir. Eğer eski yani senin o cıldırıyor dediğin haline dönmek istediğinde, memnuniyetsizliği hakkında en ufak bir soylemde bulunduğu anda, kendisinden özür dilenerek ücret iadesi edilip motorunu bize geldiği hale döndürme sözünü verebilirim. Kendisine lütfen iletin. Sizin o çıldıran makinayı hissedebilmeniz acısından boyle yapılmalı sanırım. Üst enjektörleri ayarlamaya bile gerek yok sadece alt enjektörler ile makina kudurtulur olmuştur sizin anlattığınız zamanlar için. Emeğe saygısızlık etmek istemem.

yaw yok öyle birşey... ishak bey iş konusundaki dürüstlüğünüzden kimsenin şüphesi yoktur... bu kadar alıngan olmayın rica ederim.... yazı diliyle benimle anlaşmak biraz zordur... düşünceleri mimiklerimi tam olarak yazıya dökemeyebilirim...

nail abi sizin yaptığınız işten gayet memnun ve hiç bir şikayeti yok...ayrıca nail abi biz paçalı donla gezerken motora binen birisi hemde bu konularda  bizden daha deneyimli... tabiki kendi motorunun durumunu benden çok daha iyi bilecektir...  ayrıca size iş yaptırıpda memnun kalmayan zerzenişte bulunan biriside benim bildiğim yok....

ben sadece kendi fikirlerimi söyledim... yanılıyor olabilirim... amacım sizin emeğinize saygısızlık yapmak değil...

ne cengiz beyin nede sizin emeğinize....  tkls

ekamba
Senior

« Yanıtla #68 : Aralık 03, 2012, 22:08:10 ÖS »

Bu sohbeti başlatıp bu noktaya getiren İshak Yıldırım değil İshak yıldırım ve onun kendi ayarladığı  makineleri görmek isteği değil,1 motor kullanıcısının kendi motorunun Türkiye'nin en hızlı ve en güçlü cadde motoru ilan etmesidir.Böyle bir Dosthane buluşma ve sohbet etme sürecinde kimse kimsenin sorumluluğunu taşımak zorunda değil herkesin kendi akıl ve vicdanı ile ilgili bir konudur.Kimse kimseden sorumlu  da değildir.Bu olayın bu noktaya gelmesinde ki en büyük faktör Erbil Kambanın bütün Türkiye 'deki motorsiklet kullanıcılarına meydan okumasıdır.
bak aziz kardeş,
ben öyle dediğin gibi dünyaya yada memlekete meydan okumuyorum!
ben sadece 2011 yılından bugüne hiçbir makine beni geçemedi yaptığımız denemelerde diyorum!!
onlarca rolon yaptım,birkere geçilmiş olsaydım face de sitelerde sallanırdı bunu sende biliyorsun.....
madem ben gider yapıyormuşum aklınız nerdeydi bugüne kadar da kış kıyamette hadi diyorsunuz?
iyi hadi ozmn hadinize hadi diyorum bende başka da birşey demiyorum...
oldu ya yağmur yağdı çamura battı vs vs vs,nisan-mayıs en geç er yada geç buluşacaz,
şu senin kawa neymiş görelim bakalım Smiley
ziyattin değil valentino rossi binsin korkma itiraz etmeyeceğim anladın sen Wink
videolarda senin 3 videonu izledim umut ile olan rollon....
açık ve net söylüyorum senin kawasakinin benm motor karşısında zerre şansı yok,
işte buna meydan okuma ve gider denir al sana gider ve bu benm düşüncem...
gelirsin geçersin yanılmışım büyüksün helal olsun sana derim konu kapanır,
sende tr nin en hızlı motorunu delmenin keyfini yaşarsın !!!!!!! Wink

bu arada konu nerden nasıl başlayıp buraya geldi eray-serkan ve ishak abi iyi bilir.....
ben makineme işte bukdr güveniyorum,acaba ne olur diye kuşku içinde değilim hele hele 3 videoyu izledikten sonra
zerre şüphem kalmadı....
dua edin de yanılmışımdırda sizle rollon yaparken geçersiniz başka da yorum yapmıyorum
aklınız varsa geçilmeyin bana..........değil tr inan dünya sallanır yoksa  Smiley Smiley Smiley

ömer biliyorsun,
bizler bursa toplaşmasında da sorumluluk almamıştık fakat öyle olaylar oldu ki
foto ve videoları 1 ay sonra utana sıkıla yayınladık ve ona RAĞMEN FIRTINALAR KOPTU...
ne apaçiliğimiz ne serseriliğimiz ne o ne de buyumuz kaldı ama deşmeye gerek yok olan geçmişte kaldı,
detaya gerek yok ömer yeterince ucundan dokunmuş bende bu konuda telefnda gereken kişiye
böyle böyle düşünür millet dedim....herneyse pazar ola hayrola diyorum,sadece yanlışlıkla sakın geçilmeyin bana diyorum hepsi bu Wink
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 22:25:58 ÖS Gönderen: ekamba » Logged

srkn14
Süper Üye

Üye Numarası: 2926

« Yanıtla #69 : Aralık 03, 2012, 22:11:42 ÖS »

Bence keşandaki 3. Vites 299 yapan zx10 u da çagırın Grin II
Yada 299 sıkıntısız goren r6yı
ekamba
Senior

« Yanıtla #70 : Aralık 03, 2012, 22:19:00 ÖS »

motor satılıkta daha satılmadı... bu sezon çok az bindim motora... motorculuğu tabiki bırakmadım (yavuzla takılıyoruz..) ama biraz ara verme zamanı geldi... sym ye çok ihtiyacım varmış hem haz veriyor hem iş görüyor... Big Boss
bence seninde biraz ara verme vaktin geldi diye düşünüyorum.... boşver bu gider işlerini... keyfine bak...
dostça bir tavsiye: bir bahane bul yada bulun kapatın bu pazarki gereksiz mevzuları...  tkls
valla ömer bu sezon bende scooter takıldım 2,500 km yaptım inan motorum daha 10,000km de bile değil...
çok dost kaybettim bu yıl soğudum,aile direğimi kaybettim tek erkek kaldım öyle de bir yük var (anne hassasiyeti)
inan farkındasındır son 3-4 aydırda keyfime bakıyorum,
mersindeki ganim arkadaşlar 1 ay evvel zx10 la video çekmişler bana link attılar izle paylaş abim diye
aldım facede paylaştım,zerre kelime bile yapmadım ama ohoooooooo memleket karıştı....
yemin ederim ki silmeseydim bugün ordaki msj sayısı 1000+ idi......
bahane konusuna gelecek olursak pis tükürdüm ishak abiler ve aziz geliyoruz dedikten sonra
eğer iki elim kanda olup ölüm kaza olmadığı sürece karda yağsa fırtına sel de kopsa
lodos tayfun depremde olsa gitmeyen dünyanın en büyük o.ç udur....
ama hava şartları fena olur ishak abim de erteleyelim derse sorun yok.
ama bu pazar ama nisan-mayıs veya ayında (öyle konuştuk)bu iş olacak bu film çevrilecek oynanacak ve izlenecek hepsi bu..
yoksa kimse haziran itibari ile dilimden kurtulamaz....hepsi bu diyeceklerimin....
sonrası da ömerciğim dediğin gibi izdivaya çekileceğim....belkide bırakacağım motorculuğu.
bakarsın belkide kawa ile devam ederim olmazmı ?! Smiley Smiley Smiley
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 22:20:56 ÖS Gönderen: ekamba » Logged

ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #71 : Aralık 03, 2012, 22:32:46 ÖS »

Erbilim, amacım (ız) tükürük yalatmak değildir, hiç öyle birşey olurmu? Öyle şeyler deme. Ben sözümden dönmüşlük, ve kimin ne dediği umrumda olmadan, bu olaydan vazgectiğimi söylesem, beni ayıplar mısın? Belki sadece seninle motorlarını denemek isteyen arkadaşlar için aracılık ve ön ayak oldum ama eğer beni mazur, yenilmiş ve söylediğinin arkasında durmayan biri olarak ayıplamamanızı umut edip, benim kayış atma hakkımı kullanmak istediğimi söylemek istiyorum. Ama motor sahipleri buna ne der, yada dersiniz bilmem, benim işin içinde olmadan buluşur musunuz buluşmaz mısınız orasına ne ben nede başkası karışamaz.
ekamba
Senior

« Yanıtla #72 : Aralık 03, 2012, 22:40:28 ÖS »

asla ayıplamam ishak abim,
çünkü bu konuda seninle konuşmamız açık ve nettir...
olsun yada olmasın sana saygım büyüktür aksini idda eden gelmedi diyen şerefsizdir...
senin olmadığın önümüzdeeki pazar buluşmasında bende olmayacağım....
oraya karda yağmurda gelmeyi göze aldıysam sana verdiğim şeref sözümdür...
kayış attı muhabbeti olmasın diyedir,eveli gün hususi yağmura kısarım diye yağmurluk aldım..
herkez bilir kışın asla motor kullanmam takozdadır...takozdaydı motor indirdim ben...
kışın motor binmem yağmurluk aldım belki hayatımda sadece 1 kere giyecem ama aldım bir söz uğruna...
dedim ya hava şartlarından yada başka bir sebebten iptal edersen ve ben ağzımı açarsam şerefsizim...
ama sen yoksa bende yokum.......varsan da ölürüm ama dönmem bu satten sonra.
çok güzel 2012 videosu hazırlamıştım bekletiyorum içine bu videoları da koymak için Smiley Smiley Smiley
neyse dediğim gibi karar senindir ben sadece uyacağım....
allahın oğlu da bana yağmurda motor bindiremezdi ama söz verdim ok dediğin an bineceğim...
amacın konusunda benden zerre kuşkun olmasın yazdıklarım da beyanım olsun....

ishak YILDIRIM
Yeni Üye
*

Nereden:

« Yanıtla #73 : Aralık 03, 2012, 22:47:58 ÖS »

O zaman ben kayış atıyorum erbil. Büyük vebal böyle birşeye ön ayak olmak ki Allah korusun başa birşey gelirse çok üzücü olur. O yüzden kusuruma bakmayın ben yokum.
ekamba
Senior

« Yanıtla #74 : Aralık 03, 2012, 23:06:02 ÖS »

O zaman ben kayış atıyorum erbil. Büyük vebal böyle birşeye ön ayak olmak ki Allah korusun başa birşey gelirse çok üzücü olur. O yüzden kusuruma bakmayın ben yokum.
peki abim,
sen yoksan bende yokum.....
hayırlı geceler.
 Hi and Welcome

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
Bu Sayfa 0.75800000000000000711 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu
Copyright ©2005-2010 - TurkishRiders.Org

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.014319999999999999396 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu